Serbian Haxballerz

U okviru prvog kola grupe E na CC2015, reprezentacija Srbije igra protiv Nemačke večeras (utorak 21.04.) u 20:00. Nadamo se da će biti stream i ako bude, ovaj članak će biti editovan i biće link. Podržimo svi zajedno reprezentaciju u borbi na što boljim rezultatom na najvećem internacionalnom reprezentativnom takmičenju!

Nakon više od mesec dana takmičenja i 62 odigrana meča, Kup evropskih nacija je došao do finalne utakmice. Naslednik Srbije na tronu Evrope će biti Slovenija ili Rusija.

Slovenija je na sličan način prošla kroz tri vrlo teška i neizvesna meča zahvaljujući čvrstoj odbrani i iskorišćenim šansama, postigavši u svakoj od utakmica po dva i primivši ukupno samo jedan gol. Rusija, s druge strane, u prvih pet mečeva nije primila nijedan gol, da bi u polufinalu deklasirala Poljsku sa 7:1. Verovatno nas očekuje jako tvrd meč koji lako može da odluči jedan pogodak.

Početak meča je zakazan za ponedeljak u 20:45. Prenos možete gledati na STRANICI našeg portala.

U okviru osmine finala Kupa evropskih nacija Hrvatska igra protiv Češke koja je izbacila Srbiju i zauzala prvo mesto u poslednjem meču grupe F. Početak je zakazan za četvrtak u 22:30. Reprezentacija Slovenije igra protiv jednog od favorita takmičenja reprezentacije Švedske u sredu u 21:30.

Sve mečeve možete pratiti na stranici našeg portala.

Nakon dve pobede u prva dva kola grupe F, reprezentacija Srbije igra odlučujući meč za prolazak u osminu finala Kupa evropskih nacija protiv reprezentacije Češke. Radi se o jednoj od najboljih evropskih ekipa tako da se očekuje tvrd i neizvestan meč. Svaka pobeda ili nerešen rezultat Srbiji obezbeđuje prvo mesto u grupi i meč protiv Hrvatske u osmini finala. Ako izgubi, Srbija zauzima treće mesto u grupi i ispada iz takmičenja.

Početak meča između Srbije i Češke zakazan je za četvrtak u 21:00.

Nakon pobede nad Litvanijom, Srbija igra protiv Portugala koji je u prvom kolu napravio iznenađenje pobedivši favorizovanu Češku. Srbija je favorit u ovom meču ali se očekuje tvrda i neizvesna utakmica. Početak je zakazan za 20:30.

Nakon ovog meča Slovenija igra protiv Belgije.

Dugo ocekivana prva utakmica reprezentacije Srbije je zavrsena. Na kraju zasluzena pobeda Sampiona rezultatom 2:0.
Srbija je u ovaj mec usla u istom sastavu u kome je osvojila ovo prvenstvo prosle godine. Dakle, selektor Cleo, koji je inace omrzazen medju mladjom populacijom domacih haxball igraca zbog izostavljanja sa spiska mladog Sukija, se odlucio za ekipu koja mu je mnogo puta do sada donela veliku radost.Na gol je posle nekog vremena ponovo stao Del Piero, zadnjeg veznog je igrao Uriels, dok su napad cinili oproban tandem Grobar-GarbaN.
Nakon pocetnog ispitivanja snage protivnika, reprezentracija Srbije preuzima stvari u svoje ruke i fantasticnom akcijom stize u vodstvo od 1:0. Naime, pocetkom 4. minuta Uriels salje loptu za GarbaN-a koji istu fantasticnim pasom salje ka grobaru kome nije bilo tesko da postigne pogodak za eksploziju odusevljenja kako na klupi reprezentacije, tako i svih ljubitelja koji su mec pratili preko malih ekrana. Nakon vodeceg pogotka, reprezentacija Srbije se takticki povukla i dozvolila reprezentaciji Litvanije da kombinuje na polovini Evropskog prvaka. U tom periodu je bilo nekoliko lepo izradjenih akcija Litvanaca, ali svaki njihov pokusaj je rutinski ukrotio veceras neprelazni Del Piero. Kada je pritisak postajao sve jaci i jaci, igraci Srbije su ponovo preuzeli kontrolu igre u svoje ruke i fantasticnom akcijom u 8. minutu stigli do ogromne prednosti od 2:0. Naime, u tom 8. minutu na polovini Litvanije, igrac sa brojem 9 (grobar) je odlicno gradio loptu i cekao svoje saigrace da pridju, nakon toga je odigrao lep pas do urielsa koji salje lotu na drugu stranu do, mozda i najvece zvezde ikada, GarbaN-a koji hladnokrvo vara vecinu igraca i dalje loptu pred gol Litvanaca koji nisu ocekivali takav lucidan potez i svojom nespretnom reakcijom salju loptu u svoju mrezu za - od 2 gola, za njih.
Do poluvremena se nije desavalo nista ozbiljnije i Srbija je privela poluvreme kraju bez vecih problema.
Statistika prvog poluvremena:
Posed lopte: 48%-52%
Sutevi: 21-22
37% se igralo pred golom Srbije, 16% na sredini terena i 47% pred golom Litvanije.
Kada je pojedinacn ucinak u pitanju, Uriels je vukao konce u igri Srbije sa 32 precizna pasa, dok su za njim bili grobar sa 26 i Del Piero sa 22 tacna dodavanja.Kada je odnos dodavanja u pitanju, srbija je imala 7 dodavanja vise u odnosu na protivnika, 96-89. Interesenatno je napomenuti da su svi nasi navalni igraci imali po 7 udaraca ka golu protivnika, sto govori o timskoj igri Srbije.
Drugo poluvreme nije bilo toliko uzbudljivo kao prvo. Srbija je izasla u istom sastavu, ali sa drugacijom orijentacijom. Odbranu su pojacali cescim vracanjem najisturenig GarbaN-a koji je u nekoliko navrata fantasticno osujetio napade protivnika, koji uz dobre defanzivne zadatke ostalih igraca Srbije, nije imao nikakve sanse da postigne gol i vrati mec u rezultatsku neizvesnost. Naravno da je i u ovom poluvremenu Srbija imala i napadackih akcija, ali one nisu bile toliko ucestale kao u prvom poluvremenu.
Statistika drugog poluvremena:
Posed lopte 49%-51%
Sutevi: 19-22
50% se igralo pred golom Srbije, 15% na sredini terena i 35% na polovini Litvanije.
Kada su u pitanju dodavanja, vidi se drasticna razlika u igri GarbaN-a, koji je mnogo vise pomagao defanzivi i imao 26 dodavanja u 2. poluvremenu. Uriels je imao 15, grobar 18, dok je Del Piero 13 puta uspesno dodao loptu. Iz ove defanzivne varijante reprezentacije Srbije, protivnik je vezao vise tacnih dodavanja i na kraju 2. poluvremena odnos istih je bio 81-72 u korist Litvanije. Ujedno, i u celom mecu su imali 2 dodavanja vise od Srbije, 170-168.
Kada su sutevi u 2. poluvremenu u pitanju GarbaN je predvodio ekipu sa 10 udaraca ka golu, Uriels je imao 7, dok je grobar samo 2 puta pokusao da ugrozi gol Litvanaca.
Na kraju mozemo biti zadovoljni predstavom nase ekipe, koja je pokazala karakter i najavila povratak stare forme u narednim mecevima. Sledeci protivnik ce biti reprezentacija Portugalije i to je prva prilika da se obezbedi plasman u naredni krug takmicenja. O toj utakmici ce biti mnogo vise informacija u narednim danima.
Hvala svima na podrsci, vraticemo na najbolji nacin.

Danas pocinje EP kada je u pitanju reprezentacija Srbije. U 20.00h na travnatu podlogu istrcace najbolji haxbalasi sa ovih prostora, protivnik Srbije je reprezentacija Litvanije. Direktan prenos ce biti na portalu, tako da ce svi zainteresovani moci da pogledaju ovaj okrsaj.

Prenos večerašnjeg kao i ostalih mečeva Evropskog prvenstva moći ćete da pratite na novoj stranici na portalu napravljenoj specijalno za ovu namenu http://www.shaxball.com/video/cc2013.html